1.11.23

Rok z dinozaurami

Wyobraź sobie, że możesz codziennie przez cały rok spotykać ciekawe dinozaury. To właśnie możesz zrobić, jeśli zanurzysz się w tej prehistorycznej ekstrawagancji i sięgniesz po książkę „Rok z dinozaurami”. 


Po ogólnym wstępie, poznasz wszystkich swoich ulubieńców, takich jak przerażający Tyranozaur, sympatyczny ankyloaaur czy  roślinożerny Triceratops i Diplodok. Spotkasz także wiele nieznanych stworzeń, z których część została odkryta dopiero niedawno: muszę przyznać, że większość z nich była dla mnie nowością.


Oprócz podziału treści na miesiące autorka posługuje się także grupami dinozaurów – przykładami są: „jedne z najmniejszych”, „dinozaury kaczodzioby”, „dinozaury rogowate” i „największe ze wszystkich”. Zaskoczyło mnie to, że wszystkie uwzględnione tutaj były roślinożerne.Kluczowe fakty dotyczące każdego przedstawionego dinozaura obejmują okres, w którym żył, rodzinę, do której należał, dietę, długość i wagę, gdziekolwiek znaleziono szczątki; znajduje się tam także krótki akapit zawierający kluczowe informacje.


Jeśli masz w rodzinie fanatyka dinozaurów lub początkującego paleontologa, zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w egzemplarz tej książki. Warto ją także dodać do szkolnych kolekcji: spodziewam się, że będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem ;)

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

.

#całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne #bookstagram #bookworm #booklover #bookish #booknerd #bookaddict #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)