14.4.20

Zeszyty przyrodnicze z zadaniami i naklejkami. Dzień z przyrodą / Odkrywcy przyrody / Mój pierwszy ogródek / Jak zostać ogrodnikiem

Wiosna to doskonały moment, aby wyjść na zewnątrz i zaobserwować budzącą się do życia przyrodę. Wydawnictwo Egmont przygotowało interesujące pozycje, które zachęcą najmłodszych do poznawania otaczającej natury,  prostych prac w ogrodzie, zbierania liści czy szukania różnych zwierzątek.

Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą
W tej pięknie zilustrowanej książce czytelnik możesz odkryje przyrodę, pozna róznorodne gatunki ptaków, owadów i roślin.

Zacznij dzień od zaplanowania własnej ścieżki przyrodniczej, poszukaj gąsienic, wytnij z papieru piękną skorupę dla ślimaka. Po południu możesz zrobić ozdobne chorągiewki na przyjęcie w ogrodzie, poszukać drogi wyjścia z pszczelego labiryntu lub pokolorować skrzydła motyla. Wieczorem przyjrzyj się gwiazdom migoczącym na niebie.Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami

W lesie możesz spotkać wiele dzikich zwierząt. Wyrusz w przyrodniczą podróż ku przygodzie! Przedostań się przez labirynt, narysuj gniazdo, pozbieraj leśne skarby i stwórz z nich obraz, a przede wszystkim baw się dobrze.Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami
Dzięki tej fantastycznej książce poznasz rozmaite rośliny, drzewa  i wiele więcej. Znajdziesz w niej ciekawe zabawy: połączysz drzewa z ich liśćmi, narysujesz dom dla rodziny borsuków oraz wytropisz mrówki ukrywające się w szyszkach.


Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami
Czy wiesz, jakie wspaniałe rośliny rosną w szklarni? Czy potrafisz rozpoznać wiosenne kwiaty, jagody, groszek i marchewkę?
Dzięki tej książce zrobisz papierowy kwiat, zbudujesz hotel dla pszczół, a nawet upieczesz pyszną szarlotkę! Dowiesz się również, jakie skarby rosną tuż za progiem twojego domu. Pomogą ci w tym ciekawe zadania i rozmaite naklejki.

Podsumowanie

Każda z powyższych książek stanowi ogrom wiedzy. W środku znajduje się mnóstwo kolorowych ilustracji, pełno naklejek oraz kreatywnych zadań, które pobudzą wyobraźnię. Ogromnym plusem jest także duży format i miękka okładka. Jak zwykle wydawnictwo Egmont zachwyca. Serdecznie polecam!

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)